Wielolina do granitu, marmuru Dianormet WL-6M

Wielolina Dianormet WL-6M zaprojektowano w konstrukcji dwukolumnowej wraz z belką poprzeczną, która stabilizuje pracę maszyny. Po stronie silnika znajduje się wielorowkowe koło zamachowe napędzane silnikiem za pomocą przekładni pasowej, natomiast od strony napinacza znajdują się rolki napinające, po jednym na każdą linę oraz oś prowadnicy liny z niezależnymi kołami prowadzącymi dla każdej liny. Dzięki konstrukcji maszyny z trzema punktami załamania narzędzia, liny diamentowe są w stanie uzyskać lepszą wydajność. Maszyna zawdzięcza swoją stabilność nie tylko konstrukcji, lecz również masie całkowitej 18 ton. Niezależny system napinania, cyfrowy system sterowania PLC i modułowe połączenie każdej części sprawiają, że maszyna ma zalety prostej konstrukcji, wygodnej obsługi, wysokiej wydajności. Stół jest napędzany silnikami zamontowanymi bezpośrednio na kołach napędowych. Nośność stołu wynosi 20 ton.

wielolina z logo 3 1

Maszyna Dianormet WL-6M przeznaczona jest do cięcia 5 różnych płyt. Odległość pomiędzy linami można łatwo regulować wkładając elementy dystansowe pomiędzy kołami zamachowymi bębna prowadzącego linę i przesuwaniem poszczególnych kół pasowych napinacza na osiach, do których są przymocowane, aby dopasować je do koła zamachowe prowadzącego liny. Jednocześnie możemy ciąć sześcioma linami płyty o grubości 10 cm. dzięki wałowi o szerokości 60 cm.

wl 1 1

Każda lina jest indywidualnie napinana przez jeden siłownik hydrauliczny sterowany za pomocą centrali hydraulicznej. W warunkach pracy napięcie lin jest monitorowane przez oprogramowanie sterownika PLC. Maszyna posiada zabezpieczenie zerwania liny. W momencie gwałtownego spadku ciśnienia w układzie napinania lin, silnik główny oraz silnik od opadu zostaną zatrzymane i maszyna wejdzie w tryb awaryjny do momentu wymiany liny oraz zresetowania układu. Dzięki centrali hydraulicznej możemy regulować naciąg w zakresie 220-260 kg.

wl 3 1

Panel elektryczny został zaprojektowany tak, aby był niezawodny, a jednocześnie umożliwiał prostą i szybką obsługę. Wewnątrz znajdują się najnowszej generacji układy elektroniczne i elektromechaniczne komponentów, natomiast na zewnątrz znajduje się ekran dotykowy, który umożliwia operatorowi komunikację z maszyną w bardzo wygodny sposób, zachowując wszystkie parametry cięcia pod kontrolą, takie jak: prędkość posuwu w dół, prędkość obrotową lin i naprężenie lin, a także możliwość zapamiętania optymalnych warunków cięcia dla każdego rodzaju kamienia.

wl 8 1

PARAMETRY TECHNICZNE MASZYNY:

Maks. wymiary robocze L*W*H3500*600*2100mm
Ilość lin6 szt.
System naciągu linNaciąg hydrauliczny
Rozmiar stołu3200*2500 mm
Prędkość pracy lin0-40m/S
Średnica lin7.2mm
Siła naciągu220-260 kg.
Moc silnika głównego37 KW
Całkowite zapotrzebowanie mocy45 KW
Wymiary całkowite maszyny11000*3100*6300mm
Masa Całkowita18 Ton

PODZESPOŁY ELEKTRYCZNE I ZABEZPIECZENIA:

System pracy pompy olejowejAutomatyczny
Zabezpieczenie zerwania linTak
Czujnik zwrotnego napięcia liny (czujnik ciśnienia + wyłącznik krańcowy)podwójny system zabezpieczenia liny przed zerwaniemAutomatyczny
Marka systemu SerwoInovance
Marka komponentów elektrycznychABB
Rodzaj silnika głównegoSilnik z magnesami trwałymi 37 KW
Marka FalownikówYaskawa
System sterowaniaPLC, monitor dotykowy Simens
Copyright © 2024 - PL – Dianormet - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja WEBTEC Agencja Interaktywna
Zamknij
Przejdź do pełnej tabeli rozmiarowej