Narzędzia ścierne ze spoiwem ceramicznym ANDRE

Cechą charakterystyczną ściernic ze spoiwem ceramicznym są pory powstające w przestrzeni pomiędzy ziarnem ściernym i spoiwem.
Umożliwiają one wnikanie cieczy chłodzącej w strefę kontaktu narzędzia i powierzchni obrabianej, lepsze chłodzenie obrabianego materiału i łatwiejsze odprowadzenie wióra, co wpływa w znaczący sposób na żywotność narzędzia ściernego. Zapobiega zalepianiu się powierzchni czynnej, co przekłada się na wzrost żywotności narzędzia.
Narzędzia ANDRE ze spoiwem ceramicznym, dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, cechuje wysoka jakość. Zespół technologów odpowiada na indywidualne potrzeby użytkowników finalnych, wytwarzając narzędzia ścierne o ściśle zaprojektowanych parametrach fizyko-mechanicznych dedykowanych pod konkretne operacje szlifierskie.

Przykład budowy narzędzia ściernego ze spoiwem ceramicznym

PRZYKLAD BUDOWY NARZEDZIA SCIERNEGO ZE SPOIWEM CERAMICZNYM

Cechy narzędzi ściernych ze spoiwami ceramicznymi

  • szybkie usuwanie naddatku podczas szlifowania
  • „chłodne” szlifowanie
  • wysoka precyzja szlifowania
  • możliwa praca z dużymi prędkościami
  • wysoka odporność narzędzi na wodę i oleje
Cechy narzędzi ściernych ze spoiwami ceramicznymi

Materiały ścierne

W ANDRE ABRASIVE ARTICLES w produkcji narzędzi ściernych ze spoiwem ceramicznym wykorzystywane są nowoczesne, twarde materiały ścierne. Najczęściej stosowanym ścierniwem jest elektrokorund oraz węglik krzemu w różnych odmianach.

Materialy scierne

Copyright © 2024 - PL – Dianormet - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja WEBTEC Agencja Interaktywna
Zamknij
Przejdź do pełnej tabeli rozmiarowej