Frezy trzpieniowe do stopów niklu i tytanu stali nierdzewnych stabilizer ht

Frezy trzpieniowe to narzędzia skrawające wykorzystywane w obróbce metali, w tym stopów niklu, tytanu i stali nierdzewnych. Mają one trzon, który wpina się w uchwyt wiertarski lub frezarki, oraz głowicę, która zawiera zęby skrawające.

Frezy do stopów niklu charakteryzują się wysoką twardością i wytrzymałością. Najczęściej wykorzystywane są frezy z węglika spiekanego, które posiadają specjalne powłoki chroniące przed zużyciem. Często stosowane są frezy o geometrii kulistej, stożkowej lub sferycznej, które zapewniają lepsze efekty skrawania i zmniejszają ryzyko uszkodzenia materiału.

Frezy do tytanu muszą być bardzo precyzyjnie wykonane, ponieważ ten materiał jest bardzo trudny do obróbki. Frezy te zwykle posiadają ostrza z węglika spiekanego lub ceramiki, a ich geometria jest dopasowana do specyficznych warunków skrawania tytanu. Zwykle posiadają one kąt skrętu wynoszący około 30-40 stopni oraz specjalne powłoki chroniące przed zużyciem.

Frezy do stali nierdzewnych również charakteryzują się dużą twardością i wytrzymałością, jednakże ze względu na specyficzne właściwości tego materiału, wymagają one specjalnego podejścia. Najczęściej stosowane są frezy z węglika spiekanego z dodatkiem kobaltu, które posiadają twardość i odporność na zużycie. Geometria frezów jest dopasowana do specyficznych warunków skrawania stali nierdzewnych, zwykle posiadają one kąt skrętu wynoszący około 30-40 stopni oraz specjalne powłoki chroniące przed zużyciem i korozją.

Copyright © 2023 - PL – Dianormet - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja WEBTEC Agencja Interaktywna
Zamknij
Przejdź do pełnej tabeli rozmiarowej