Segmenty ścierne ze spoiwem ceramicznym

Segmenty ścierne ze spoiwem ceramicznym to narzędzia ściernych o zastosowaniach przemysłowych, wykonane z ziaren korundowych i spoiwa ceramicznego. Segmenty te są przeznaczone do szlifowania i polerowania różnych materiałów, takich jak beton, asfalt, kamień naturalny, ceramika, czy szkło.

Segmenty ścierne ze spoiwem ceramicznym charakteryzują się wysoką wydajnością, trwałością i odpornością na zginanie. Dzięki temu są one szczególnie polecane do szlifowania twardych materiałów, takich jak beton czy kamień. Stosuje się je przede wszystkim w przemyśle budowlanym, ale również w przemyśle maszynowym, motoryzacyjnym i metalowym.

Segmenty te można stosować z różnymi rodzajami szlifierek, zarówno ręcznych, jak i maszynowych. Dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala na ich dopasowanie do konkretnej aplikacji.

Opis

Segmenty ścierne zaliczają się do narzędzi szlifierskich i służą do zgrubnego i wykańczającego szlifowania powierzchni płaskich przedmiotów wykonanych z różnych materiałów, takich jak stal twarda i miękka, żeliwo, stal nierdzewna, metale kolorowe, lastryko czy kamienie. Segmenty występują w różnych kształtach, takich jak prostokątny, trapezowy, pierścieniowy, a także w kombinacjach tych kształtów, np. trapezowo-pierścieniowym.

Segmenty ścierne zwykle stosuje się do szlifowania tarcz hamulcowych, tarcz sprzęgłowych, a także do ostrzenia noży gilotynowych czy noży introligatorskich. Do obróbki powierzchni płaskich można użyć szlifierki z głowicą segmentową, szlifierki przejezdnej, a także agregatu szlifierskiego.

W asortymencie dostępne są segmenty o różnych typach, np. 3101, 3109, 3108, 3103, 3104, 3113, 3114, 3122, 3123 i 3124, które różnią się między sobą kształtem i zastosowaniem. Segmenty ścierne posiadają spoiwo ceramiczne, które zapewnia im wysoką trwałość i wytrzymałość na ścieranie.

Copyright © 2024 - PL – Dianormet - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja WEBTEC Agencja Interaktywna
Zamknij
Przejdź do pełnej tabeli rozmiarowej