Chłodziwo do metalu wodorozcieńczalne półsyntetyczne FUCHS ECOCOOL VHCM-1 CP

ECOCOOL VHCM-1 CP to półsyntetyczne, wodorozcieńczalne chłodziwo opracowane z myślą o szerokim zakresie zastosowań w obróbce metali. Doskonale sprawdza się przy skrawaniu żeliwa – również żeliwa sferoidalnego – a także przy obróbce różnych gatunków stali. Formuła wolna od związków boru spełnia aktualne wymogi środowiskowe i BHP.

Po zmieszaniu koncentratu z wodą powstaje stabilna mikroemulsja, która łączy zalety chłodzia syntetycznych i półsyntetycznych. Dzięki odpowiednio dobranym dodatkom EP ECOCOOL VHCM-1 CP nadaje się zarówno do toczenia, wiercenia, frezowania, jak i do procesów szlifierskich.

ECOCOOL VHCM-1 CP jest używany m.in. przy produkcji: tłoków silnikowych, elementów układów sterowania, korpusów zacisków hamulcowych, części łożyskowych.

Dostępne opakowania: kanister 20L, beczka 205L, mauser 1000L

 

Opis

Właściwości

  • wysokiej jakości wykończenie powierzchni, idealne do obróbki precyzyjnej
  • doskonałe chłodzenie, smarowanie i skuteczne wypłukiwanie wiórów oraz ścieru
  • niska skłonność do wynoszenia, co przekłada się na mniejsze zużycie
  • bardzo dobre właściwości myjące, utrzymujące obrabiarki w czystości
  • niskie pienienie, również przy miękkiej wodzie
  • łatwa filtracja mikroemulsji, sprzyjająca stabilności procesu
  • niska emisja mgły olejowej, poprawiająca komfort pracy
  • uniwersalność – chłodziwo do procesów wiórowych i szlifierskich
  • skuteczna ochrona antykorozyjna
  • niska szkodliwość dla środowiska – klasa WGK 1

Co kryje się w nazwie?

Skrót VHCM oznacza Versatile Harmonised Coolant Matrix, czyli uniwersalny i zharmonizowany system chłodziwa o szerokim spektrum zastosowań. Dodatkowe oznaczenie CP podkreśla podwyższone właściwości antykorozyjne. Chłodziwo sprawdza się w obróbce stali, żeliwa oraz wybranych powszechnie stosowanych stopów aluminium. Formuła została zaprojektowana tak, aby była bezpieczna dla operatorów, stabilna w długim okresie i odporna na pienienie oraz tworzenie osadów – zarówno przy wodzie miękkiej, jak i twardej.

Copyright © 2025 - PL – Dianormet - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja WEBTEC Agencja Interaktywna
Zamknij
Przejdź do pełnej tabeli rozmiarowej